Skip to content

O mne

Štúdium

Vysokoškolské štúdium som ukončil na Fakulte podnikového manažmentu na Ekonomickej univerzite v Bratislave v roku 2005. Na EUBA som následne úspešne absolvoval aj doktorandské štúdium.

Pracovné skúsenosti

Spoločným menovateľom mojich predchádzajúcich pracovných skúseností sú témy podnikania a firemných financií.

S financiami som profesionálne prišiel do kontaktu hneď v prvom zamestnaní v spoločnosti Across Finance, a.s. ako investičný analytik a projektový manažér. V rámci svojej náplne práce som analyzoval množstvo podnikaní a podieľal sa na budovaní lekárenskej siete Slovlek (aktuálne už súčasťou siete Dr. Max).

Podnikanie

Hoci som si živnosť otvoril hneď po skončení vysokej školy, aktívnejšie som začal podnikať až v roku 2009. V rámci podnikania som sa venoval najmä vlastným projektom, z ktorých hlavné uvádzam nižšie. Projekty, do ktorých som investoval alebo investujem vždy beriem nielen ako investičnú príležitosť, ale aj ako skvelý spôsob ako získať cenné skúsenosti. Aj vďaka nim dnes pôsobím ako konzultant a pomáham rásť a napredovať iným podnikateľom. V rámci konzultačnej činnosti pôsobím aj ako člen tímu Bizbuilders a spolupracujem tiež so Slovak Business Agency.

Ďalšie vzdelávanie

Ponúkať kvalitnú službu pre mňa znamená neustále sa vzdelávať a zdokonaľovať. Okrem prirodzeného naberania skúseností si veľmi rád rozširujem obzor aj kvalitnými online kurzami. Takými sú pre mňa kurzy na tému financií od Corporate Finance Institute, resp. kurzy na tému spracovania dát v programe PowerBI od Enterprise DNA.

Link

Vladimír Jakubec
konzultant

Projekty

PORTÁL PODNIKAJTE.SK

Portál som spoluzakladal ešte počas vysokej školy z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom bol fakt, že téma podnikania ma odjakživa zaujímala. Druhým dôvodom skutočnosť, že v roku 2005 na internete neexistoval portál, ktorý by o podnikaní poskytoval skutočne praktické informácie. Hoci sme začínali s nulovými skúsenosťami, portál sa za roky existencie zaradil medzi lídrov v poskytovaní podnikateľských informácií v SR. Portálu som sa venoval do roku 2015, kedy som z tohto projektu exitoval.

Fotovoltické elektrárne vellox

Na realizácii projektu výstavby fotovoltických elektrární som sa spolupodieľal ako člen tímu spoločnosti SUN4ENERGY s.r.o. v rokoch 2010 – 2012. V rámci projektu som sa venoval najmä zaisteniu a načerpaniu bankového financovania, finančnému manažmentu a tiež práci súvisiacej s odpredajom funkčnej elektrárne. K tomu došlo v roku 2012, keď projektovú spoločnosť Vellox odkúpil zahraničný investor. 

PORTÁL MYFAIRBET.COm

Portál myfairbet.com je inovatívna globálna platforma určená pre fanúšikov športového tipovania. Projekt sa zrodil z mojej vášne pre čísla a šport. Hlavným cieľom platformy je vniesť transparentnosť do športového tipovania a prostredníctvom analýzy dát poskytnúť tipérom špičkový informačný servis. Projekt, na ktorom spolupracujem s tímom šikovných ľudí, vznikol v roku 2014 a neustále sa rozvíja.